home Odzież Czapki na śnieg

Czapki na śnieg

 Zaczął się sezon zimowy, więc wypadałoby pomyśleć o czapce. Najlepiej typowej zimowej. Ponownie będę starał się myśleć o najmłodszych. Podczas zabawy na śniegu wypadałoby zadbać o bezpieczeństwo narządów, takie jak uszy. Nie może być również zimno w głowę, czy też czapka nie powinna nasiąkać szybko wodą. Wiemy jak to się kończy – nieustanne wizyty u lekarza i zwolnienie ze szkoły.

czapka1Na pierwszy rzut ocenię czapkę Chunky Beanie. Cóż w niej niezwykłego? Wykonana jest w całości z grubego ścięgna. Oczywiście do dyspozycji są różne wersje kolorystyczne. Atutem jest pompon, tak bardzo uwielbiany przez dzieci oraz wzór w paski. Z bardziej znanych systemów trafimy tu na wentylację w systemie Climawarm oraz miękkie, częściowo polarowe podszycie. Właśnie jego zadaniem jest utrzymywanie ciepła wewnątrz czapki, kiedy temperatura spadnie. Z innych dodatków możemy znaleźć silikonową plakietkę z logo producenta. Co ważne, czapkę można prać w pralce w temperaturze do 30° oraz nie można jej prasować.

czapka2Na drugi rzut idzie czapka Climawarm Beanie. W zasadzie można spotkać tu podobne technologie, jak polarowa wyściółka. Również trzeba uważać na temperaturę prania oraz prasowanie. Zdecydowanie jest to czapka dla najmłodszych dzieci. Również znajdziemy tu system Climawarm, w końcu od niego wybrana została nazwa tego modelu. Ponownie zapewnia on ciepło i komfort, a w cieplejsze dni pozwala wprowadzić do czapki trochę powietrza, aby nasza pociecha nie zgotowała się z gorąca. Szybciej wtedy o chorobę. To bardzo ważne. Z różnic z poprzednikiem warto wymienić dzianinę o gładkim splocie oraz kontrastowy ściągacz.

Jak dla mnie, warto zwrócić uwagę na te dwa modele przy decyzji o kupnie czapki dla najmłodszych członków naszej rodziny. Technologia Climawarm jest naprawdę genialna. Próżno szukać takich technologicznych rarytasów u konkurencji. Dlatego właśnie polecam wszystkim dwa wyżej wymienione modele. Warto zainwestować trochę pieniędzy w zdrowie najmłodszych. Nie jest to produkt tylko i wyłącznie na zimę, określił bym jego sezonowość na jesień oraz zimę.

Dlatego zabierając swoją pociechę na mecz, oprócz koszulki kibica zapewnij mu ciepłą czapkę.