Brodniczanie, jedźcie w Bory!

sarna bory tucholskie

Coraz więcej mieszkańców naszego miasta wyjeżdża na urlopy w różne części Polski. Podróżujemy nad morze, w góry i na Mazury. Okazuje się jednak, że wolny czas możemy spędzić równie ciekawie w niedalekiej odległości od naszego miasta – w Borach Tucholskich.

Nie trzeba jeździć daleko, by wypocząć i naładować baterie. Modnym kierunkiem ostatnich lat stały się Bory Tucholskie, które przecież znajdują się blisko naszego miasta, a dojazd do nich jest bardzo prosty i szybki! Co takiego możemy zobaczyć w Borach i dlaczego każdy może odnaleźć w nich coś dla siebie? Odpowiedź, której pomoże nam udzielić działający w Borach Hanza Pałac, znajdziecie w tym artykule!

Liczne atrakcje na łonie natury dla każdego!

Kto z nas nie myśli czasem o powrocie do świata natury? Choć na chwilę chcielibyśmy poczuć zew przygody w dzikim, nieodkrytym świecie. Dziś to możliwe, a świat ten znajduje się niecałe 100 kilometrów od Brodnicy.

DLA AKTYWNYCH

Nie da się ukryć, że ci, którzy kochają aktywny wypoczynek oraz sport, znajdą w Borach Tucholskich coś dla siebie. Okazuje się, że w tych atrakcyjnych przyrodniczo okolicach można robić znacznie więcej niż biegać po lesie (choć i ta opcja jest bardzo kusząca!).

Na urlopowiczów czeka cała masa sportowych atrakcji – od największego w Polsce parku linowego umiejscowionego w Rulewie przy Pałacu Hanza, przez ekstremalne spływy kajakowe rzeką Wdą o różnych (wybranych przez nas) długościach, wycieczki rowerowe dookoła lasów, aż po pływanie w czystych malowniczych jeziorach, jazdę konną czy odwiedziny Mega Parku w Rudniku.

Dodatkowo warto pamiętać, że w okolicach Borów Tucholskich leży wiele ciekawych turystycznie miejscowości – takich jak Grudziądz czy Kwidzyn, gdzie pasjonaci historii będą mogli zwiedzać zabytki i poznawać różnorodne tajemnice miast.

Zainteresowani mogą szukać komfortowych noclegów tutaj: https://hanzapalac.pl/42/pokoje/pokoje_classic

hotel z basenem pływanie

DLA LUBIĄCYCH RELAKS

Poza licznymi atrakcjami sportowymi Bory Tucholskie oferują również zajęcia dla tych, którzy wolą wypoczywać nieco spokojniej. Czy odpoczynek w basenie lub jacuzzi nie brzmi wspaniale? A leżenie na jednej z nadjeziornych plaż? Lub masaż albo odżywczy peeling?

Każdy miłośnik SPA znajdzie w Borach miejsce dla siebie. Okazuje się, że można wyjechać tam nie tylko z rodziną, ale również z przyjaciółmi i cieszyć się atrakcyjnymi ofertami weekendowymi.

Tego typu atrakcyjne oferty można znaleźć tutaj:  https://hanzapalac.pl/25/wellness__spa/pakiety_spa

Jak dojechać?

Dojazd z Brodnicy do Borów Tucholskich to bułka z masłem. W malowniczych okolicach Rulewa znaleźć się można już nawet niecałe półtorej godziny. Wystarczy wybrać jazdę najkrótszą trasą DW543, która prowadzi przez Radzyń Chełmiński oraz Grudziądz. Nie jest to jednak jedyny sposób na dostanie się do Borów. Można wybrać również autostradę A1, lecz wówczas nasz przejazd wydłuży się do godziny i 45 minut, a będziemy jechać przez Golub-Dobrzyń oraz Lisewo.