Co zobaczyć podczas pobytu w Sopocie?

Plac Zdrojowy w Sopocie

Sopot to – zdaniem wielu – jedno z najbardziej urokliwych miast w Polsce. Chociaż miejscowość najbardziej znana jest z bycia kurortem oraz ze swojego molo, to tak naprawdę miejsce to pełne jest też innych ciekawych zakamarków. Zastanawiacie się, co trzeba obowiązkowo zobaczyć, wybierając się na jeden dzień do Sopotu? Poniżej postaramy się ułatwić Wam opracowanie planu!

Molo w Sopocie i jego okolice

Sopockie molo to klasyka każdego turysty. Na spacer tym najdłuższym w Europie drewnianym pomostem polecamy wybrać się przed lub po sezonie – od początku października do końca kwietnia wstęp jest darmowy, a samo molo – w mniejszym stopniu oblegane.

Na uwagę zasługuje jednak nie tylko ta właśnie atrakcja. Naprawdę warto zainteresować się jej okolicami w postaci pięknie urządzonych:

  • Parku Północnego,
  • Skweru Kuracyjnego,
  • Skweru Bowiena,
  • Parku im. Lecha i Marii Kaczyńskich,
  • Placu Zdrojowego,
  • Placu Przyjaciół Sopotu.

Wszystkie wspomniane miejsca położone są naprawdę blisko siebie, a skrywane przez nie tajemnice, tylko czekają na to, aż zostaną odkryte przez turystów! Większość pomników czy obiektów jest dobrze oznaczona i podpisana, dzięki czemu nie będziecie zdani na szukanie informacji w Internecie.

Opera Leśna

Po zapoznaniu się z Dolnym Sopotem, warto wybrać się do jego zachodniej, wyżej położonej części. Po drodze do Opery Leśnej podziwiać można jeszcze wiele obiektów turystycznych, jak chociażby – sławny na całym świecie – Krzywy Domek czy piękny budynek Państwowej Straży Pożarnej.

Widok z punktu widokowego na Łysej Górze
Widok z punktu widokowego na Łysej Górze

Dlaczego warto zajrzeć do Opery Leśnej? Na scenie obiektu od ponad 100 lat mają okazję występować największe gwiazdy muzycznego świata. Na terenie opery znajduje się wiele wystaw, które upamiętniają najpiękniejsze chwile w historii sopockiego centrum artystycznego. Co więcej – sama konstrukcja opery sprawia fantastyczne wrażenie, które potęgowane jest przez jej unikalne położenie w leśnym zaciszu.

Od połowy października do końca kwietnia zwiedzanie jest bezpłatne. Dla zorganizowanych grup istnieje możliwość wynajęcia przewodnika.

Sopocka panorama

Będąc w pobliżu sopockiej opery, nie sposób nie odwiedzić któregoś z punktów widokowych znajdujących się w pobliżu. Najbliższy z nich znajduje się w odległości około 500 metrów od wejścia na teren amfiteatru i najlepiej dostać się do niego przed zwiedzaniem wspomnianego obiektu. Znajduje się on bowiem przy drodze, która prowadzi właśnie do opery. Jest on dobrze oznaczony, więc bez problemu do niego traficie. Po dojściu na miejsce czeka na Was przepiękna panorama Sopotu i części Zatoki Gdańskiej.

W pobliżu znajduje się jeszcze Łysa Góra o wysokości 110 m n.p.m., z której roztacza się widok na Gdańsk. Podążając dalej wyznaczonym szlakiem, dojść można do Zajęczego Wzgórza, z którego podziwiać można – ponownie – panoramę Sopotu wraz z nieziemskim widokiem na Stadion Leśny.

A co z noclegiem?

Jeśli chodzi o nocleg, to zdecydowanie polecamy jednak zatrzymać się nie w Sopocie, lecz np. w Gdańsku. Miasto to stanowi lepszą bazę wypadową, a w dodatku jest o wiele tańsze. Nawet hotele na gdańskim Głównym Mieście bywają tańsze niż te położone z dala od centrum Sopotu (np. Hotel Długi Targ).

Podsumowanie

Trójmiejski kurort to nie tylko molo. Ciekawych miejsc w tym mieście jest niezwykle dużo, dlatego sugerujemy, my na Sopot poświęcić nie tylko jeden dzień swojego urlopu!