Na jakie filmy czekam w 2017 roku?

Dunkierka – Na ten film czekam w tym roku najbardziej. Bardzo lubię gatunek wojenny i chętnie wracam do takich filmów jak „Szeregowiec Ryan” czy „Wróg u Bram”. Szczególnie, że reżyserem będzie Christopher Nolan czyli twórca takich filmów jak „Incepcja” czy Trylogia „Mrocznego Rycerza”. Film opowiada o Operacji Dynamo, która była przeprowadzona w lipcu 1940 roku, a polegała na ewakuacji aliantów z francuskiego miasta Dunkierki do Wielkiej Brytanii, dzięki której uratowano ponad 330 tysięcy żołnierzy.

Ghost in the Shell – Film na podstawie japońskiej mangi Masamunego Shirowa, który opowiada o kobiecie, która jest hybrydą człowieka i robota i kieruje elitarną jednostką Section 9. Jednostka ta specjalizuje się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami, a teraz czeka ich najtrudniejsze zadanie w swojej historii. W głównej roli mamy znaną z filmów Marvela Scarlett Johansson w reżyserii Ruperta Sandersa. Premiera filmu jest zaplanowana na 31 marca.

Obcy: Przymierze – Jest to kontynuacja trylogii zapoczątkowanej filmem „Prometeusz” wyreżyserowanej przez Ridleya Scotta. Czekam na ten film z niecierpliwością, ponieważ poprzednia część niezbyt mnie zachwyciła i teraz na szczęście autorzy filmu zapewniają, że powrócą do korzeni. Załoga statku ma wylądować na pięknej tajemniczej planecie, gdzie szybko się orientują, że trafili na miejsce pełne niebezpieczeństw i spotykają jedynego ocalałego androida z poprzedniej katastrofy – Davida. Premiera ma się ukazać 17 maja na świecie.

The Snowman – Za wiele o tym filmie jeszcze nie wiemy po za tym, że ma być oparty o książce znanego pisarza Jo Nesbo i znajdować się w Norwegii. Ma być to trzymający w napięciu thriller w którym detektyw Harry Hole bada sprawę seryjnego zabójcy, którego znak rozpoznawalny to bałwan z dekoracjami ofiary na miejscu zbrodni. Z niecierpliwością czekam na pierwszy trailer, a premiera filmu ma się odbyć w połowie jesieni.