Przenośne głośniki

Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszą się przenośne głośniki, które dzięki swoim małym rozmiarom możemy zabrać do kieszeni czy do małej torby. Mimo swoich niewielkich rozmiarów ich brzmienie jest zaskakująco dobre, oczywiście zależy co kupimy i za jaką cenę ale nawet te najtańsze potrafią spełnić swoje zadanie gdy jesteśmy gdzieś na działce czy w podróży i chcemy się zrelaksować z pomocą muzyki, a nie chce nam się używać słuchawek. Głośniki te zazwyczaj łączą się z telefonami bądź innymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth lub kabla AUX. Niektóre z nich są nawet wodoodporne bądź odporne na zachlapania dzięki czemu możemy używać ich podczas kąpieli albo nad morzem czy jeziorem. Na rynku w robieniu tych głośników specjalizują się takie firmy jak JBL, Sony, Philips czy Bang and Olufsen i każdy poza innym wyglądem choć bardzo podobnym ma do zaoferowania coś od siebie czego nie znajdziemy u innego producenta. Postaram się kilka z tych głośników krótko przedstawić.

sony gtk

Na duże uznanie zasługuje przenośny głośnik firmy JBL – Charge 2, jak opisuje producent jego brzmienie jest potężne a akumulator starcza na 12 godzin ciągłego grania. Do tego możemy go używać także do rozmów przez telefon dzięki wbudowanemu mikrofonowi. Jest on tylko odporny na zachlapania, więc zanurzać go w wodzie nie można, zresztą po co? Posiada on 2 wbudowane mocne głośniki i 2 subwoofery pasywne dla zapewnienia mocnych i głębokich basów. Jakość wykonania jest bardzo wysoka i oczywiście jest bezprzewodowy. Cena to około 480 zł.

Drugim wartym polecenia głośnikiem jest Sony GTK-XB7B, który jest ze zdecydowanie wyższej półki cenowej, ponieważ kosztuje w granicach 1000 zł. Posiada on obudowę „Extra Bass”, która oświetla głośniki wewnątrz na różne kolory. Dzięki wbudowanej funkcji możemy do niego podłączyć inne głośniki za pomocą Bluetootha i zrobić z niego prawdziwą stacje grającą. Możemy także wyłączyć dwa głośniki u góry co pozwala na odtwarzanie dźwięku stereofonicznego w poziomie lub pionie.