Rowerki biegowe – rozwiązanie dla najmłodszych

dzieci na rowerkach

Każdy, kto ma dziecko, dobrze wie, że nasz rynek zabawek jest bardzo bogaty. Mamy olbrzymi wybór, jeśli chodzi o zabawki edukacyjne, jak i te przeznaczone do aktywnego spędzania czasu na powietrzu. Z pewnością chcemy zapewnić dzieciom wszystko, co najlepsze dlatego dbamy o to, aby spędzały czas na świeżym powietrzu oraz kupujemy zabawki, które będą pełniły również rolę edukacyjną. Gdyby zrobić ranking kultowych dziecięcych zabawek wspomagających rozwój, z pewnością znalazłby się wśród nich rowerek dla dziecka.

Rowerek dopasowany do malucha

Już dość wcześnie, możemy oswajać dziecko z rowerem dopasowanym do jego możliwości. Obecnie, niesłabnącą popularnością cieszą się rowerki biegowe. Mamy ich dość duży wybór. Warto wspomnieć w tym miejscu, że pierwszy rower zaprojektowany przez Karla Draisa w 1814 roku okrzyknięty został maszyną biegową, miał prostą drewnianą ramę, koła i siodełko, nie posiadał pedałów. Dzięki tej drezynie odpychając się nogami, można było osiągnąć prędkość nawet 14 km/h, co wtedy było wielkim przełomem.

Dziś, wynalazek ten przeżywa renesans, a dzieci bardzo polubiły rowerki biegowe. Mają one niewielkie, gumowe kółka i możliwość regulowania siodełka w pionie do wzrostu malucha. Ich największą zaletą jest fakt, iż świetnie wpływają na ćwiczenie równowagi.

Wielu rodziców uważa, że maluch, który posiadł sprawną umiejętność przemieszczania się na rowerku biegowym, lepiej radzi sobie z jazdą na tradycyjnym rowerze, ponieważ ma opanowaną równowagę i mniej obawia się upadku. Według osób mających doświadczenie w tej dziedzinie montowanie bocznych kółek do rowerków może być uwsteczniające dla rozwoju dziecka, ponieważ zbytnio ono polega na bocznym zabezpieczeniu.

rowerek biegowy

Zalety rowerków biegowych

Dużą zaletą rowerków biegowych jest fakt, iż są tanie i dziecko przemieszczania się nimi uczy się praktycznie samodzielnie. Zwykle nie sprawia mu to większych trudności. Oczywiście kluczowe jest zapewnienie dziecku odpowiedniej odległości siodełka od podłoża, aby mogło bez kłopotu dotykać stopami ziemi.

Kiedy maluch złapie już biegłość i opanuje umiejętność równowagi, dość szybko będzie się przemieszczał, nauczy się również kierowania. Dobrym miejscem do nauki są parki i miejsca, w których nawet podczas upadku nie dojdzie do dużych obrażeń, które mogłyby malucha zniechęcać. Trzeba nadmienić w tym miejscu, że ścieżka rowerowa nie jest dobrym miejscem dla dziecka, które dopiero uczy się jeździć na rowerze. Ścieżka rowerowa służy raczej sprawnemu przemieszczaniu się.

Jak widać rowerki dla dzieci, są nie tylko frajdą dla maluchów, ale również dużym wsparciem ich rozwoju. Najlepiej wybrać model solidny, a z pewnością spełni dobrze swoją funkcję.

 


Sprawdź ciekawą ofertę rowerków dla dzieci na https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy-439.html