Spódnica na wiosnę: krótka, średnia czy długa?

sukienki

Wiosna to doskonały czas na to, aby zacząć chodzić w spódnicach, a nogi mogą wreszcie trochę odpocząć po mroźnych, zimowych miesiącach. Dopasowanie i wybór spódnic nie jest aż tak oczywisty jakby się mogło wydawać. Nie każda z nas będzie dobrze wyglądać w długiej, średniej lub krótkiej spódnicy. Od czego to zależy?

Dopasowanie długości spódnicy jest zależne głównie od kształtu figury. Przy wyborze powinno się przeanalizować dany typ sylwetki, uwzględnić wzrost oraz budowę ciała. W ten sposób będzie można wybrać taką spódnicę, które przede wszystkim wyeksponuje atuty danej sylwetki. Nie każdy rodzaj spódnicy będzie odpowiedni przy niskim wzroście lub konkretnej figurze.

spódniceKrótkie spódnice mają przede wszystkim eksponować nogi. Nie jest to model dla wszystkich – nie każda kobieta będzie się czuć w niej komfortowo. Nie jest to też spódnica dla kobiet bardzo wysokich. Spódniczka mini nie jest odpowiednia dla osób z figurą jabłka. W przypadku, gdy posiada się szerokie ramiona również powinno się zrezygnować z noszenia tego typu spódnicy. Najlepiej sprawdza się u osób młodych o filigranowej i proporcjonalnej budowie. Należy tutaj pamiętać, że dla uzyskania dobrego efektu stylizacji, trzeba założyć buty na obcasie i zabudowaną bluzkę. Spódnica tego typu nie jest odpowiednia do biura czy szkoły, ale jak najbardziej jest to stylizacja na wiosenne weekendy.

Spódniczka midi, czyli taka sięgająca do kolan lub kończąca się tuż nad nimi, jest jedną z łatwiejszych do dobrania przy stylizacjach. Nadaje się do biura i na co dzień. Tym, co decyduje jak dana osoba będzie się w niej prezentowała jest jej krój. Fason ołówkowy będzie doskonałym wyborem dla kobiet o figurze w kształcie gruszki oraz klepsydry. Posiadaczki masywnych łydek oraz szerokich ramion powinny unikać tego typu kroju. Innym wariantem spódnicy do kolan jest rozkloszowana wersja. Jest wręcz stworzona dla kształtu figury gruszki i dla kobiet o pełnych kobiecych kształtach.

Długie spódnice są odpowiedzią dla tych kobiet, które nie lubią eksponować swoich nóg. Lepiej jednak wyglądają w nich wysokie kobiety niż niskie, ponieważ taki rodzaj spódnicy optycznie skraca sylwetkę. Dla kobiet o sylwetce gruszki polecana jest rozkloszowana spódnica. Prosty fason wyeksponuje kształt klepsydry. Dla pań o sylwetce jabłka dobrze sprawdzi się spódnica z wysokim stanem, ale prostym kroju.