Tatuaż – jak powstaje?

Wiele osób zastanawia się jak krok po kroku wygląda robienie tatuażu. Często poszukuje się takiej informacji przed zdecydowaniem się na jego zrobienie. Na wizycie w studiu pojawiają się pytania, czy to faktycznie boli, jak to wygląda w praktyce. Z doświadczenia wiem, że to nie takie straszne jak to malują.

Pierwszym etapem jest zastanowienie się nad wzorem. Czasy, w których ktoś szedł do studia i wybierał wzór z katalogu dawno już przeminęły. Motyw przewodni jest zależny od upodobań tatuowanej osoby. Jeżeli już wiemy co chcemy zrobić lub mamy taki zamysł należy udać się do profesjonalnego studia. Powstaje kolejne pytanie jak je znaleźć. Otóż warto przejrzeć portfolio studia, choćby na profilach serwisów społecznościowych, czy witrynach internetowych. Kiedy zrobimy sobie spis kilku takich miejsc, warto udać się do nich osobiście. Rozmowa z tatuatorem oraz sam wygląd studia może dużo powiedzieć o danym studiu. Opinie znajomych również są cenne. W Internecie każdy może pisać co chce, więc nie sugerowałbym się tym.

dragon-ball

Czy to rzeczywiście boli? Wiele osób tego aspektu obawia się najbardziej. Trzeba wiedzieć, że ból to nieodzowny element tatuowania. Zatem każdy tatuaż boli. Niektórych na swój sposób, przez co twierdzą, że jest to ból przyjemny. Każdy jest inny i inaczej przeżywa proces tatuowania. Na siłę bólu ogromy wpływ ma miejsce tatuowania oraz wzór. Mały obrazek na przedramieniu to niewielki dyskomfort. Według mnie im bliżej kości tym gorzej. W przypadku powierzchni, gdzie występuje sam mięsień, jak na przykład udo, ból jest znośny. Wyjątkiem są miejsca, gdzie skóra jest bardzo cienka., przykładowo okolice pachy. Tu również ból jest znaczny.

dbPrzed samym zabiegiem tatuowania konieczne jest wypełnienie stosownego oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia, ewentualnych chorób, czy alergii. Kolejno tatuator przygotowuje miejsce zabiegu, a więc wykonuje takie czynności, jak dezynfekcja sprzętu, przygotowanie pigmentu, czy nałożenie rękawiczek. Po dokonaniu formalności wzór przyklejany jest do skóry oraz zostaje przedyskutowany z tatuowaną osobą. Ustala się m.in. czy miejsce jest dobre, czy nie trzeba przesunąć. Często miejsce tatuowania smarowane jest substancją znieczulającą. Proces tatuowania to już wprowadzenie pod skórę barwnika za pomocą igły. Do tatuowania wykorzystuje się różne igły oraz barwniki. Wszystko zależy od tatuatora.

Po zakończeniu zabiegu miejsce tatuowane posmarowane zostaje specjalną maścią. Następnie foliuje się dane miejsce w celach zabezpieczenia przed ewentualnymi otarciami. Po przyjściu do domu należy bezwzględnie ściągnąć folię oraz przemyć tatuaż. Ostatnim etapem jest posmarowanie przepisaną przez tatuatora maścią w celach przyśpieszających gojenie. Etap mycia/smarowania powtarzamy do czasu zagojenia się tatuażu.